Genel Paylaşım,Her Tür Konu Burada!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Genel Paylaşım,Her Tür Konu Burada!

Her Şey Burada, Sen Ne İstersen!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ceza Cocuğa Bırakılırsa..! :D :D

YazarMesaj
MequLa
Admin
Admin
MequLa

Doğum tarihi : 01/01/89
Saygınlık Paunı : 13
İş/Hobiler : Yönetmen
Lakap : LigerLikaba

Ceza Cocuğa Bırakılırsa..! :D :D Empty
MesajKonu: Ceza Cocuğa Bırakılırsa..! :D :D   Ceza Cocuğa Bırakılırsa..! :D :D Icon_minitimeCuma Ağus. 21, 2009 2:31 pm

İlkokul ikinci sınıf öğrencileri "Siz baba olsanız babanız da çocuğunuz; suç işlediğinde ona ne ceza verirdiniz?" sorusunu cevaplandırdılar.

Yaş ortalaması 8 olan çocuklar öğretmenin "Babanız çocuğunuz siz de baba olsaydınız büyük bir kabahat yaparsa ona ne ceza verirdiniz?" şeklinde yazılı anketini cevaplandırmaya çalışıyorlardı. Henüz sınav heyecanı bilmeyen duygularını minicik elleriyle olduğu gibi kağıda dökmeye çalışan bir yavrunun kurşunkalemi şu kelimeleri sıralıyordu:

"Onu bir topal ata bindirirdim. Üstüne çadır örterim. Çadırın tepesine bir bıçak asarım. At topalladıkça bıçak kafasına dokunsun akıllansın."

Esentepe Gazeteciler Mahallesindeki Mareşel Fevzi Çakmak İlkokulunun ikinci sınıfında yapılan bu anket ailelerin iç yüzünü çocukların muhayyilesini ve kendilerine verilen cezanın ağırlığını bütün çıplaklığıyla ortaya koyuyordu.

Gazeteciler arasında konuşkanlığıyla tanınan ve her fırsatta çocuğuna öğütler veren bir babaya yer değiştirdikleri takdirde çocuğunun uygulamak istediği ceza; "Ağzına fermuar dikerim" di.

Annesi üvey olan bir kız çocuğu; "Gezmeye götürmem" bir sütçünün oğlu; "Eşeklerin yanında yem etsin" şiddetli baskı altında tutulan bir çocuk; Olmaz çocuk da olsa babaya el kalkmaz" diye cevap veriyordu.

Okul öğrencilerinin yarısı gazeteci ailelerin çocukları bu iki grup ailedeki görgü ve eğitim ayrımını bütün çıplaklığıyla göz önüne seriyordu. Yaşayış şartları normal olanlar; "İyilikle söylerdim"; "Poposuna usulca vururdum"; "Yemek vermezdim"; "İçinde fare olan tuvalete kapatırdım"; "İğne yaptırırdım"; "Denize atardım yüzme biliyor" gibi cezaları babalarına layık görürken gecekondu bölgesinde oturan çocukların cevapları çok daha ağırdı; "Bir tencere çorbayı kafasına geçirirdim"; "Ayaklarından tavana asardım"; "Baltayla keserim"; "Kelepçelerim"; "Ağaca bağlar kırbaçlarım"; "Yerim"; "Pastırma gibi doğrarım"; "Eşek sudan gelene kadar döverim"; "Kaynar suyla haşlarım".

Aradan geçen 41 yılda olumlu bir gelişmenin aksine

Şiddeti canımız gibi sevdiğimiz çocuklarımıza kendi evimizde mi aşılıyoruz. yarısı da çevredeki gecekondulardan gelen yavrulardı. Anket bugün ilköğretim öğrencilerinin üzerinden sustalı ve benzeri zarar veren bir çok cisim topluyoruz.

++ REEEP ++

Ceza Cocuğa Bırakılırsa..! :D :D
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ---Ceza---
» Ceza Fan Club
» Ceza-Yerli Plaka